Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin BIST'deki hisse kodu nedir ve hangi endekslere dahildir?

BIST'deki hisse kodu: DOAS.IS

Hissenin dahil olduğu endeksleri görüntülemek için tıklayınız.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş ne zaman kuruldu?

Doğuş Otomotiv 19.11.1999 yılında kurulmuştur.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş ne zaman halka açıldı?

Doğuş otomotiv'in halka arzı 10.06.2004 tarihinde gerçekleşmiştir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin en son ortaklık yapısı nedir?

Ortaklık yapısını görüntülemek için tıklayınız

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin ödenmiş sermayesini temsil eden hisse sayısı ne kadardır?

Doğuş Otomotiv'in ödenmiş sermayesi 220,000,000 TL nominal değerde olup, her bir hisse senedi 1 TL nominal değerli ve 220,000,000 adet hisseyi içermektedir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin kar dağıtım politikasına nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv'in kar dağıtım politikası ile ilgili detaylı bilgiye http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/kurumsal-yonetisim/politikalar/kar-dagitim linkinden ulaşılmaktadır.

Genel Kurul dökümanlarına nereden ulaşılabilir?

İlgili dökümanlara Yatırımcı İlişkileri/Genel Kurullar alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/genel-kurullar/genel-kurul-ilgili-belgelerlinkinden ulaşabilirsiniz.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. hissedarları soruları için kimi arayabilirler?

Şirketimizin +90 262 676 90 58-59 nolu telefonlarından Yatırımcı İlişkileri bölümü ile temasa geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail ile sorularını iletebilirler.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş mali tablolarını hangi dönemlerde açıklamaktadır?

3, 6, 9 ve 12 aylık olmak üzere yılda 4 kez mali tablolarını açıklamaktadır. Mali Sonuçları içeren periyodik mali tablolara ilişkin detaylı bilgiye Doğuş Otomotiv web sitesi altında bulunan Yatırımcı İlişkileri/Yatırımcı Paketi/Mali Tablolar alt başlığından veya www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/raporlar-ve-sunumlar/konsolide-finansal-raporlar linkinden ulaşılabilir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş hangi alanlarda faaliyet göstermektedir?

Binek araç, hafif ticari araç, ağır vasıta, endüstriyel ve deniz motorları, soğutma sistemleri alanlarında, her biri kendi sektörünün lideri konumundaki 11 uluslararası marka ve bağlı 12 ürün grubunun temsilcisi olan Doğuş Otomotiv, bireysel ve kurumsal müşterilerine Volkswagen Binek Araç, Audi, SEAT, CUPRA ŠKODA, Bentley, Lamborghini, Porsche, Volkswagen Ticari Araç ve Scania markalarından ve bu markaların 80’in üzerinde modelinden oluşan geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirket ayrıca, endüstriyel ve deniz motorları pazarında da Scania markasıyla, soğutma sistemleri pazarında ise Thermo King markasıyla rekabet etmektedir. Doğuş Otomotiv, ikinci elde müşterilerine DOD markası ile hizmet sağlamaktadır. Denizcilik sektöründe satış sonrası hizmetleri ve yedek parça alanında Doğuş Marine Services markası altında kurumsal bir yapı ile faaliyet göstermektedir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Hisselerinin BIST'de İlk İşlem Tarihi ve Fiyatı Nedir?

İlk işlem tarihi 17.06.2004 olup, ilk işlem fiyatı 6,45 TL'dir.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ile ilgili finansal bilgilere nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv Yatırımcı İlişkileri adresinde bulunan Raporlar ve Sunumlar/Konsolide Finansal Raporlar alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/raporlar-ve-sunumlar/konsolide-finansal-raporlar tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Kurumsal Yönetişim Derecelendirme notu var mı?

Kredi Derecelendirme notu ve detaylarına Yatırımcı İlişkileri adresinde bulunan Hisse Senedi ve Şirket Bilgileri/Kredi Derecelendirme alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/hisse-senedi-ve-sirket-bilgileri/kredi-derecelendirme linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. kredi derecelendirme notu var mı?

Kredi Derecelendirme notu ve detaylarına Yatırımcı İlişkileri adresinde bulunan Hisse Senedi ve Şirket Bilgileri/Kredi Derecelendirme alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/hisse-senedi-ve-sirket-bilgileri/kredi-derecelendirme linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş'nin satış rakamlarına nasıl ulaşabiliriz?

Doğuş Otomotiv satış rakamları aylık olarak revize edilen Yatırımcı İlişkileri sunumlarında mevcuttur. Bu sunumlara Yatırımcı ilişkileri adresinde bulunan Yatırımcı Paketi/Sunumlar alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/raporlar-ve-sunumlar/yatirimci-sunumlari linkinden ulaşabilirsiniz..

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin kurumsal sorumluluk yaklaşımını özetleyebilir misiniz?

Kurumsal Sorumluluk, sektörümüzün sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlarıyla ilgili geliştirdiğimiz çözümleri belirlerken kullandığımız yöntemler ve tüm operasyonlarımızı kapsayan kurumsal davranış biçimimizdir. Doğuş Otomotiv Kurumsal Sorumluluk stratejisi geliştirme, uygulama, yönetme ve izleme çalışmalarına 2009 yılında kurulmuş olan Doğuş Otomotiv Kurumsal Sorumluluk Takımı ile yapılan Öncelikli Paydaş ve Öncelikli Odak Alan belirleme çalışmaları ile başlamıştır. Mart 2010 tarihinde Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak insan hakları, çalışma koşulları, çevre koruma ve yolsuzlukla mücadele gibi konularda geliştirilmiş olan on temel prensip çerçevesinde ortak mücadele vermek için girişimde bulunacağını beyan eden Doğuş Otomotiv, her yıl Kurumsal Sorumluluk performansını GRI standartlarındaki raporlarıyla tüm paydaşlarına sunmaktadır.

Doğuş Otomotiv, Kurumsal Sorumluluk anlayışının temeline paydaş beklentilerini, şeffaflık ile hesapverebilirliği, yanıt verebilir olmayı ve değer zincirinin tümünde farkındalık oluşturmayı koymaktadır. Bu temelde Şirketimizin tüm operasyon süreçlerinde ilgili paydaşların görüşleri sorgulanmakta ve çeşitli diyalog platformlarında paydaşların beklentilerine yanıt verilmektedir

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.'nin faaliyet raporlarına nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv adresinde bulunan Yatırımcı İlişkileri/Faaliyet Raporları alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/raporlar-ve-sunumlar/faaliyet-raporlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Doğuş Otomotiv Yatırımcı İlişkileri takvimine nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv adresinde bulunan Yatırımcı İlişkileri/Yatırımcı Paketi/Takvim alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/yatirimci-iliskileri-ana-sayfa linkinden ulaşılabilir

Doğuş Otomotiv'in kilometre taşlarına nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv adresinde bulunan Hakkımızda/Doğuş Otomotiv/Kilometre Taşları alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/hakkimizda/dogus-otomotiv/kilometre-tasi linkinden ulaşılabilir.

Doğuş Otomotiv Bağlı Ortaklık ve İştiraklere ilişkin bilgiye nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv adresinde bulunan Hakkımızda/Doğuş Otomotiv/Bağlı Ortaklık ve İştirakler alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/kurumsal-yonetisim/istirakler-ve-bagli-ortakliklar/istirakler-ve-bagli-ortakliklar linkinden ulaşılabilir.

Doğuş Otomotiv'in bilgilendirme politikasının amacı nedir ve bilgilendirme politikasına nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu’nun oluşturduğu Bilgilendirme Politikası’nın amacı, pay ve menfaat sahiplerine, şirketin geçmiş performansı ile gelecek beklentilerine ilişkin, ticari sır niteliği dışındaki bilgi ve gelişmeler hakkında adil, zamanında, doğru, eksiksiz, anlaşılabilir, yorumlanabilir ve kolay erişilebilir bir biçimde bilgi sunmaktır. Bilgilendirme politikasına Doğuş Otomotiv adresinde bulunan Yatırımcı İlişkileri/Kurumsal Yönetim/ Bilgilendirme Politikası alt başlığından veya http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/kurumsal-yonetisim/politikalar/bilgilendirme linkinden ulaşılabilir.

Doğuş Otomotiv Kurumsal Yönetişim İlkelerine Uyum Raporuna nereden ulaşılabilir?

Doğuş Otomotiv 2005 yılından bu yana düzenli olarak Kurumsal Yönetişim İlkelerine Uyum Raporu yayınlamaktadır. Yayınlanan tüm raporlara Yatırımcı İlişkileri/Kurumsal Yönetişim/Kurumsal Yönetişim İlkelerine Uyum Raporu alt başlığından ya da http://www.dogusotomotiv.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/yatirimci-iliskileri-1/kurumsal-yonetisim/raporlar/kurumsal-yonetisim-ilkelerine-uyum-raporu linkinden ulaşılabilir.