Doğuş Otomotiv

Doğuş Otomotiv, Türkiye’nin lider oto­motiv ithalatçısı ve en büyük otomotiv distribütörlerinden biridir.

İş planlarını “beklentilerin üzerinde yaratıcı hizmet” vizyonuyla oluşturan Doğuş Otomotiv, kurumsal stratejisini “müşteri memnuniyeti odaklı çalışma” hedefi üzerine inşa etmektedir.

Doğuş Otomotiv, sektöründe Türkiye’nin en ge­niş marka ve hizmet ağına sahip şirketidir.

Binek araç, hafif ticari araç, ağır vasıta, endüstriyel ve deniz motorları, soğutma sistemleri alanlarında, her biri kendi sektörünün lideri konumundaki 13 uluslararası marka ve bağlı 14 ürün grubunun temsilcisi olan Doğuş Otomotiv, bireysel ve kurumsal müşterileri­ne Volkswagen Binek Araç, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda, Bentley, Lamborghini, Porsche, Volkswagen Ticari Araç, Scania, Meiller, Wielton markalarından ve bu markaların 80'in üzerinde modelden oluşan geniş bir ürün portföyü sunmak­tadır.

Şirket ayrıca, endüstriyel ve deniz motorları pazarında da Scania markasıyla, soğutma sistemleri pazarında Thermo King markasıyla, yarı römork damper ürünleri pazarında ise Meiller ile rekabet etmektedir. Doğuş Otomotiv, ikinci elde müşterilerine DOD markası ile hizmet sağlamaktadır. Denizcilik sektöründe satış sonrası hizmetleri ve yedek parça alanında Doğuş Marine Services markası altında kurumsal bir yapı ile faaliyet göstermektedir. 2023 yılında şarj ünitesi, şarj istasyonları, şarj ağı kurulması, işletilmesi ve şarj hizmeti sunulması konularında Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret AŞ (D-Charge) faaliyete geçmiştir. Sunduğu hizmetlerde koşulsuz müşteri memnuniyetini bir numaralı öncelik olarak ele alan Doğuş Otomotiv, Türkiye’nin en geniş Yetkili Satıcı ve Servis ağına sahiptir. Tüm ülkeye yayılmış olan 650’yi aşkın müşteri hizmet noktası, Doğuş Otomotiv’in müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini yaygın ve kesintisiz bir şekilde sunmaktadır.

 2021 Ekim ayı itibarıyla da Galataport İstanbul’da Doğuş Otomotiv Plus adıyla müşteri deneyim merkezini açmıştır.

Sunduğu hizmetlerde koşulsuz müşteri memnuniyetini bir numaralı öncelik ola­rak ele alan Doğuş Otomotiv, Türkiye’nin en geniş Yetkili Satıcı ve Servis ağla­rından birine sahiptir. Tüm ülkeye yayılmış olan 630’dan fazla müşteri buluşma noktası, Doğuş Otomotiv’in müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini yay­gın ve kesintisiz bir şekilde sunmasını sağlamaktadır. Şirket, bu kapsamda müşterilerin her türlü istek ve ihtiyacına en üst düzeyde cevap vermek amacıyla 2014 yılında Değer ve İlgi Merkezi’ni faaliyete geçirmiştir.

Doğuş Otomotiv, bir araca sahip olmanın yaşam döngüsünün her aşamasında var olmak stratejisiyle ithalat ve dağıtım, perakende, bilgi teknolojileri alt yapısı, lojistik hizmetler, yedek parça ve aksesuar ticareti, müşteri hizmetleri, ikinci el araç ticareti, tüketici finansmanı, filo kiralama, araç muayene ve sigortacılık gibi hizmet alanlarında önemli yatırımlara imza atmıştır.

2000’den fazla çalışanıyla Doğuş Otomotiv, Türkiye’deki otomotiv sektörünün en önemli oyuncularından biridir. 2004 yılın­da halka arz edilen Doğuş Otomotiv hisseleri Borsa İstanbul’da (BİST) “DOAS. IS” kodu ile işlem görmektedir.

Doğuş Otomotiv, tüm iş süreçlerini sosyal çevresel ve ekonomik sorumluluk anlayışı pa­ralelinde şekillendirmektedir. Bu bakış açısı doğrultusunda Doğuş Otomotiv, 2009 yılında Türkiye’de sektörünün ilk Kurumsal Sorumluluk Raporunu yayım­lamış ve 2010 yılında Birleşmiş Milletler Global Compact’i imzalamıştır. Şirket, toplumdaki trafik konusundaki genel sorumluluk, bilinç ve algıyı pozitif yönde artırmak amacıyla 2004 yılında “Trafik Hayattır!” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk faaliyetlerini kesintisiz sürdürmektedir.

Doğuş Otomotiv; otomotiv, inşaat, medya, yeme-içme, turizm & perakende; gayrimenkul ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu’nun bir üye­sidir.