Elektrikli Araçlar

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Volkswagen AG’nin tüm markalarının distribütörü olarak Doğuş Otomotiv de dünyadaki değişimleri yakından izlemekte ve elektrikli araçların üretim, satış, pazarlama, satış sonrası hizmetleri ve tedarik süreçleriyle ilgili yasa ve yönetmelikleri takip etmektedir.

Dünyada otomotiv endüstrisi büyük bir değişim geçirmektedir. Volkswagen AG, 2025 yılına kadar ürettiği her dört aracın bir adedinin tamamen elektrikle çalışan otomobillerden oluşmasını öngörmektedir. Volkswagen AG’nin ürettiği elektrikli araçların güç aktarım mekanizmaları ve yakıt stratejileri tamamen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na uygun olarak karbon nötr ve sürdürülebilir bir mobiliteyi öngörerek planlanmaktadır.

Volkswagen Binek Araç Türkiye, Volkswagen AG’nin duyurduğu elektrikli araç ailesi ID modelleri ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda oluşturulan elektrikli araç komitesi ile düzenli toplantılar gerçekleştirilmektedir. Elektrikli araçların müşterilere en uygun koşullarda sunulması için gerekli olan her detay analiz edilmektedir.