Emir Ali Bilaloğlu

İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yüksek lisans mezunu olan Emir Ali Bilaloğlu, çalışma yaşamına 1991 yılında Almanya’daki Audi AG ana merkezinde Finansal Kontrol ve Bölge Satış Müdürü göreviyle başladı. 2000 yılında Doğuş Otomotiv’de İş Geliştirme ve Strateji ’den sorumlu olarak çalışan Ali Bilaloğlu, 2001 yılında Audi AG’nin Dubai’den sorumlu Kurucu Genel Müdürü olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde görev aldı. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Doğuş Otomotiv bünyesinde Audi ve Porsche markalarından sorumlu Genel Müdür olarak atandı. 2007 Haziran ayında Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandı. Doğuş Otomotiv’in 29 Mart 2018 tarihinde yapılan 2017 Faaliyet Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısında, Emir Ali Bilaloğlu oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Bilaloğlu, 2007 yılından bu yana Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Ali Bilaloğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmeye devam ediyor. Bilaloğlu, Doğuş Grubu bünyesinde yer alan şirketlerden;  Doğuş Oto’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Doğuş Holding, Yüce Auto, Volkswagen Doğuş Finans (vdf), Doğuş Teknoloji ve Doğuş Müşteri Sistemleri’nde ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Bilaloğlu ayrıca dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİK’de Türk Alman İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi’dir ve TÜSİAD Berlin Bosphorus Initiative Danışma Kurulu Üyesi olarak aktif bir şekilde rol almaktadır.

Koray Bebekoğlu

İcra Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik fakültesinden mezun olan Sayın Koray Bebekoğlu, lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamladı. 1998 yılında Doğuş Grubu’na katılan ve 2008 yılından itibaren Stratejik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürüten Sayın Bebekoğlu, Ocak 2018 itibarıyla Dijital Dönüşüm ve Kurumsal İletişim Departmanı Genel Müdürü oldu.

 

Giovanni Gino Bottaro

İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi'nde Finans, Pazarlama Sertifika programını tamamlayan Sayın Gino Bottaro, 2003 yılında Doğuş Grubu'na katıldı. 2007 yılından bu yana Audi-Bentley-Lamborghini ve Bugatti markaları Genel Müdürü olarak görev yapan Sayın Bottaro, Şubat 2018 itibarıyla Volkswagen Binek Araç Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Anıl Gürsoy

İcra Kurulu Üyesi

University of Houston İşletme ve Pazarlama bölümünden mezun olan Sayın Anıl Gürsoy, 2000 yılında Doğuş Grubu'na katıldı. Sayın Gürsoy SEAT, CUPRA,  Porsche, DOD ve Doğuş Marine Services Marka Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir

Kerem Galip Güven

İcra Kurulu Üyesi

(University of California at Los Angeles) Üniversitesinde İşletme Sertifika programını tamamladı. 1999 yılında Doğuş Grubu bünyesine katılan ve 2007 yılından itibaren de Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sayın Güven, Şubat 2018 itibarıyla Audi- Bentley ve  Lamborghini Markaları Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Mustafa Karabayır

İcra Kurulu Üyesi

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan Sayın Mustafa Karabayır, lisansüstü eğitimini University of Durham'da tamamladı. 1998 yılında Doğuş Grubu'na katılan Sayın Karabayır, Doğuş Otomotiv Yedek Parça & Lojistik Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Ela Kulunyar

İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitiren Sayın Ela Kulunyar, 2008 yılında Doğuş Grubu’na katıldı. Bu tarihten itibaren İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörlüğü görevini yürüten Sayın Kulunyar, Kasım 2016’dan bu yana İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Tolga Senyücel

İcra Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Sayın Tolga Senyücel, lisansüstü eğitimini National University San Diego / California'da tamamladı. 1999 yılında Doğuş Grubu'na katılan Sayın Senyücel, 2013 yılından itibaren Yüce Auto Motorlu Araçlar Ticaret A.Ş. Skoda Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Sayın Senyücel Şubat 2018 itibarıyla Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürlüğüne getirildi. Ocak 2021 itibariyle Volkswagen Ticari Araç, Scania, Thermo King ve Scania Engines markalarının Genel Müdürlüğüne Sayın Senyücel getirildi.

Kerem Talih

İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü'nden mezun olan ve 1999 yılında Doğuş Grubu’na katılan Sayın Talih, Temmuz 2016’dan itibaren Mali İşler Genel Müdürü (CFO) görevini yürütüyor.