İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

Emir Ali Bilaloğlu

İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı

GELECEĞİN DOĞUŞ'U Senin Doğuş'un

 

Gelecek, her yeni gün başladığında, Doğuş Otomotiv’de yeniden tasarlanıyor. Bugün Doğuş Otomotiv’in bir paydaşı olmak demek; global bir vizyonun içinde yer almak, yenilikleri her zaman yakalayabilmek ve geleceğin önemli bir parçası olmak demek.

Doğuş Otomotiv'in 30. yaşını kutladığımız 2024 yılında, kuruluşundan bu yana kilometre taşlarına tanıklık etmiş olmanın gururunu  yaşıyor ve bu yıldönümün anlamının sadece bir rakam olmadığını çok iyi biliyorum. Dünyadaki değişim ve dönüşümden en hızlı etkilenen ve kendini uyumlaması gereken bir sektörün içinde yer alan bizler tam 30 yıldır, bugün sayısı 10 milyona ulaşan her yaştan otomotiv sevdalısının geniş hayallerine beklentilerinin üzerinde çözümler bulma heyecanıyla her gün işimizin başına geçiyor ve hep bir adım öteye taşıyoruz.

Kurulduğumuz 1994 yılından bugüne, birbirimize olan inancımız, ‘Bunu Birlikte Başardık!’ deme alışkanlığımız ve heyecanımız hiç değişmedi. Kurucumuz ve ebedi başkanımız merhum Ayhan Şahenk’in “Benim en büyük sermayem çalışma arkadaşlarım” sözü Doğuş Otomotiv’in temel yapı taşını oluşturdu. Bu bakış açısını benimseyerek, insanı odağına alan ve fikirlerini dinleyerek hayata geçiren bir kurum olduk. Bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen 20 şirketinden biriyiz. Yetkili satıcı teşkilatımız dahil yaklaşık 8000 çalışma arkadaşımızla Türkiye ekonomisine istihdam sağlayan önemli oyuncuların arasındayız.

Bugün, üreticimiz ve distribütörlük anlaşmamızı süresiz yenilediğimiz iş ortağımız Volkswagen AG, piyasa değeri 64 milyar dolarlık bir dev haline geldi. Biz de 2023 sonu itibarıyla 1.921 milyon dolarlık piyasa değerimizle bu devin yanında güçlü ve güvenilir bir ortak olarak yer alıyoruz. Volkswagen AG tarafından örnek gösterilecek işlere imza atarak ulusal ve uluslararası pek çok ödüle layık görüldük, görülmeye devam ediyoruz.

Türkiye araç paylaşımı, bağlanabilirlik, e-mobilite gibi kavram ve teknolojileri yeni yeni konuşmaya başladığında bu konulardaki ilk adımları atan ve dijital dönüşümü değerli bir fırsat olarak görüp stratejisinin bir parçası haline getiren öncü şirketlerden olduk.  Dijital dönüşüm kapsamında dijital yetkinliklerimizin gelişimi, bizi geleceğe hazırlayan sistem altyapı yatırımları, yeni teknolojilerin adaptasyonu ve son zamanlarda eklenen girişimcilik konularında giderek hızlanan bir ivmeyle gelecek için değer üretmeye de devam ediyoruz.  

Otomotiv sektöründeki başarımızı CUPRA, Wielton gibi markalarla pekiştirip, Doğuş Marine Services ile denizcilik sektörüne ve D- Charge yatırımlarımızla elektrifikasyona taşıyarak yenilikleri yakalıyoruz. Yenilenebilir Enerji yatırımlarımızı tüm teşkilatımıza yayarak sürdürülebilir bir gelecek inşa ediyoruz.

Geldiğimiz noktada yani tam 30 yıldır ilklere ve rekorlara imza atarken, Doğuş Otomotiv olarak geleceği şekillendirmek ve sürdürülebilir başarı için istikrarlı adımlarla ilerliyoruz.

Doğuş Otomotiv İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak 30 yılın hikayesinde yer almaktan büyük gurur ve onur duyuyorum.

30. yılımız kutlu olsun! Geleceğin Doğuş’u için nice 30 yıllara!