Emir Ali Bilaloğlu

İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yüksek lisans mezunu olan Emir Ali Bilaloğlu, çalışma yaşamına 1991 yılında Almanya’daki Audi AG ana merkezinde Finansal Kontrol ve Bölge Satış Müdürü göreviyle başladı. 2000 yılında Doğuş Otomotiv’de İş Geliştirme ve Strateji ’den sorumlu olarak çalışmaya başlayan Bilaloğlu, 2001 yılında Audi AG’nin Dubai’den sorumlu Kurucu Genel Müdürü olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde görev aldı. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Doğuş Otomotiv bünyesinde Audi ve Porsche markalarından sorumlu Genel Müdür olarak atandı. 2007 Haziran ayında Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) olan Bilaloğlu Doğuş Otomotiv’in 29 Mart 2018 tarihinde yapılan 2017 Faaliyet Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda, oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Emir Ali Bilaloğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmeye devam etmektedir. Bilaloğlu, Doğuş Grubu bünyesinde yer alan şirketlerden Doğuş Oto Pazarlama’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Doğuş Holding, Yüce Auto, Volkswagen Doğuş Finans (vdf) ve Doğuş Yeni Girişimler ve Projeleri (InvenDO) şirketlerinde ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Bu görevlerinin yanı sıra 2011-2018 yılları arasında Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) Başkan Yardımcısı ve 2018-2022 yılları arasında Başkanı olarak görev almıştır. Emir Ali Bilaloğlu ayrıca dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİK’te Türk Alman İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’a bağlı Türkiye Değişim Kültürü İnisiyatifi’nde Danışma Kurulu Üyesi olarak aktif bir şekilde rol almaktadır. 2021 itibarıyla Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ndedir.

Gür Çağdaş

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Sayın Gür Çağdaş, 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş, 1985 yılında aynı üniversitenin İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Yatırım Uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 1988 yılında Vakıflar Bankası İstanbul Menkul Kıymetler Merkezi’ni kurarak 1990 yılına kadar bu kurumun yöneticiliğini yapmıştır. Sayın Çağdaş, 1990 yılında Doğuş Grubu bünyesine katılmış, Birleşik Türk Körfez Bankası’nda Sermaye Piyasası Grubu Müdürü; Garanti Menkul Kıymetler A.Ş.’de ve Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı; Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’de Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirilmiştir. Sayın Çağdaş, 1 Ocak 2016 itibarıyla Doğuş Holding bünyesine Başkan Danışmanı ve Doğuş Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 2007-2014 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin (TKYD) Başkanlığını yürütmüş olup, bu süre zarfında European Fund and Asset Management Association’da (EFAMA) Türkiye’yi temsilen bulunmuştur. 2013-2014 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (KYD) Yönetim Kurulu Üyesi olarak, 2015-2018 yılları arasında da Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Halen Doğuş Grubu şirketlerindeki Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevleri ile birlikte, 2019 itibarıyla Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

 

Koray Arıkan

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği, Harvard Business School (AMP) ve Virginia Commonwealth Üniversitesi (MBA) mezunu olan Sayın Koray Arıkan, 23 yıl boyunca JPMorgan Bankası’nda Ülke Müdürlüğü ve Temsilciliği gibi görevlerde bulunmuştur. Yatırım bankacılığı, varlık yönetimi, kurumsal yönetişim ve aile şirketleri konularında özellikle geniş bir deneyime sahiptir. 1989-1991 yılları arasında T.C. Başbakanlık, Özelleştirme Daire Başkanı olarak çalışan Sayın Arıkan, 1983-1989 yılları arasında ABD’de Proje Mühendisliği ve Danışmanlığı yapmıştır. 2014 yılında Doğuş Grubu’na katılan Sayın Arıkan, Doğuş Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Danışmanlığı, Pozitif Şirketleri Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Doğuş SK Finansal ve Ticari Yatırım Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Sayın Arıkan halen Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olup, Harvard Business School MENA Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu (2014-2019) ve Eisenhower Fellowship Mütevelli Heyetleri Üyesi (2018-2020) olarak da çalışmıştır. Sayın Arıkan özel sektör şirketlerinde ve birçok sivil toplum örgütünde Yönetim Kurulu Üyelikleri dahil çeşitli görevlerde aktif rol üstlenmiş, 2003-2005 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanlığı yapmıştır. The Propeller Club of the US Bölge Başkanı olan Sayın Arıkan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Özlem Denizmen Kocatepe

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlayan Sayın Özlem Denizmen Kocatepe, MIT Sloan School of Management’ta MBA yüksek lisansı yapmıştır. Stanford’da Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezi’nde Liderlik, Harvard Business School’da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda Strateji, Planlama, Bütçe, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri üzerine çeşitli görevler üstlenmiş olan Sayın Denizmen Kocatepe, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesidir. Topluma hizmet alanında ise Sayın Denizmen Kocatepe, Para Durumu Kişisel Finans Sosyal Girişimi ve FODER Finansal Okuryazarlık Derneği’nin kurucusudur. Sayın Denizmen Kocatepe, 2014-2020 yılları arasında Global Reporting Initiative’in (GRI) Yönetim Kurulu’nda ilk Türkiye temcilcisi olarak görev almıştır. 2020 yılında yapay zekâya dayalı fintech şirketi Moneye’ı uygulamaya açmıştır. Sayın Denizmen, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’deki Yönetim Kurulu Üyeliği görevine 2006 yılında başlamış olup bu tarih itibarıyla Yönetim Kurulu Üyeliği görevini etkin olarak sürdürmektedir. Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ek olarak Denizmen, Ücret ve Aday Gösterme Komitesi’nde Komite Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

 

Adalet Yasemin Akad

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

University of Ottawa’da İşletme lisansını ve Organizasyonel Davranış yüksek lisansını tamamlayan Sayın Adalet Yasemin Akad, Türkiye Bankalar Birliği’nde Eğitim ve Tanıtım Grup Başkanlığı sonrasında, önce Osmanlı Bankası’nda, daha sonra İş-Tim Telekomünikasyon A.Ş.’de (Aria) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış, 2004 yılında kendi danışmanlık firmasını kurarak çeşitli sektörlerde birçok firmaya eğitim, değişim yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konularda danışmanlık vermiştir. 2009-2012 yılları arasında Rixos Otelleri’nin İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yönetim Sistemleri Grup Direktörlüğünü üstlenen Sayın Akad, 2012-2014 yılları arasında Carrefoursa’da İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür. 2014 yılından itibaren ise Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve Netaş’ın bağlı ortaklıkları Netaş Bilişim Teknolojileri A.Ş., BDH Bilişim Destek Hizmetleri San. Tic. A.Ş. ve NETRD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Sayın Akad aynı zamanda Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevinde bulunmuştur. Akad 2021’den bu yana İnsan Kaynakları ve Kurumsal Sürdürebilirlik Stratejileri konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Sayın Akad, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’deki Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine 2018 yılında başlamış olup bu tarih itibarıyla Yönetim Kurulu Üyeliği görevini etkin olarak sürdürmektedir. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ek olarak Akad, Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Komitesi ile Ücret ve Aday Gösterme Komitelerinde Komite Başkanı, Denetim Komitesi’nde ise Komite Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

 

Adnan Memiş

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1955 yılında Safranbolu’da doğdu. Çocukluğu Azdavay, Şırnak, Varto, Bergama, Kınık, Emirdağ, Süruç, Besni ve Diyarbakır’da geçti. Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans, İşletme İktisadi Enstitüsü’nde lisansüstü eğitimini aldı. 1977 yılında Elginkan Holding’de başlayan iş hayatı 1978 yılından itibaren Garanti Bankası’nda devam etti. Sırasıyla Müfettiş, Almanya’da Temsilci Yardımcılığı, Muhasebe Grup Müdürlüğü görevlerini takiben 1985 yılından itibaren Krediler Müdürü ve Mayıs 1991’den itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak üst yönetimde yer aldı. Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanlıkları yaptı. 2001 yılından bankadan ayrıldığı Eylül 2015 tarihine kadar Türkiye Bankalar Birliği nezdinde Finansal Yeniden Yapılandırma Çalışma Grubu’nun Başkanlığını yaptı ve kamuoyunda İstanbul Yaklaşımı adıyla bilinen programı uygulamaya geçirdi. 2008-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Darüşşafaka Cemiyeti’nde halen Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi ve İşletme İktisadi Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesidir. Muhtelif derneklerde üyeliği bulunan Adnan Memiş, Raya Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır. Sahip olduğu iğne oyası koleksiyonu ile ilgili olarak kitap, belgesel ve türlü etkinlikleri kapsayan Oya Projesi’nin lideridir. Darıca’da ortaokul ve ayrıca dört liseden oluşan bir eğitim kampüsünü imece usulü hayata geçiren Denizyıldızları Proje Grubu’nun lideridir. Evli ve bir çocuk sahibi olan Sayın Memiş, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’deki Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine 2020 yılında başlamış olup bu görevini etkin olarak sürdürmektedir. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ek olarak Denetim Komitesi Başkanı ve Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı olarak da görev yapmaktadır.