Hasan Hüsnü Güzelöz

Av. Hasan Hüsnü Güzelöz

1995 yılına kadar serbest avukatlık ve Holding şirketlerinde hukuk müşavirliği yapan Hasan Hüsnü Güzelöz, ardından 1996 yılında Doğuş Grubu’na katılmıştır.

 

AGF Garanti Sigorta, Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası, Garanti Portföy Yönetim A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş., Tansaş Gıda Perakende Mağazacılık A.Ş., Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ve Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ve Doğuş Medya Grubu Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiştir. Mayıs 2017’de HHG Hasan Hüsnü Güzelöz Hukuk ve Danışmanlık Ofisini kurmuştur. Güzelöz, aynı Zamanda Doğuş Yayın Grubu Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Doğuş Otomotiv Grubu Şirketleri, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Garanti Yatırım Menkul Kıymet A.Ş’nin Hukuk Müşaviri olarak görevlerini sürdürmektedir. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Disiplin Komitesi Başkanıdır.

 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Güzelöz, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Sermaye Piyasaları Hukuku ve Rekabet Hukuku dersleri vermektedir. SPK İleri düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.