Yönetim Kurulu

Aclan Acar
Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi'nden mezun olan Sayın Aclan Acar lisansüstü derecesini aynı fakülteden Bankacılık ve Sigortacılık alanında almıştır. Sayın Aclan Acar ayrıca Vanderbilt Üniversitesi, ABD'de Ekonomi dalında lisansüstü eğitimi yapmıştır.1990 yılında Doğuş Grubu'na katılan Sayın Aclan Acar, Ocak 2006'dan bu yana Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Süleyman Kadir Tuğtekin
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1973 yılında mezun olan, Sayın Süleyman Tuğtekin U.K. / U.M.I.S.T'de yüksek lisans eğitimi yapmıştır. 1986 yılında Doğuş Grubu bünyesine katılan ve Sektör Başkanlığı dahil, çeşitli görevler üstlenen, Sayın Süleyman Tuğtekin Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Doğuş Oto Pazarlama Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Strateji Komitesi Üyesi'dir.Aynı zamanda Meiller ve Krone Ortak şirketlerinin Danışma Kurulu üyesidir.

E. Ali Bilaloğlu
Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Die Technische Universitat Berlin Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan Sayın E. Ali Bilaloğlu, yüksek lisans eğitimini de aynı fakültede tamamlamıştır. 2000 yılında Doğuş Grubu'na katılan Sayın E. Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanlığı'nı, Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürütmektedir.

Özlem Denizmen Kocatepe
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği bölümünde tamamlayan Özlem Denizmen, MITSloan School of Management'ta MBA yüksek lisansı yapmıştır. Denizmen ayrıca, Stanford'ta Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezinde Liderlik, Harvard Business School'da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu'nda Strateji, Planlama, Bütçe, İş Geliştirme, Yatırımcı İlişkileri üzerine çeşitli görevler üstlenmiş olan Sayın Özlem Denizmen, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Gülden Özgül
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Emine Gülden Özgül,  Osmanlı Bankasında Merkezi Operasyonlardan sorumlu Koordinator olarak görev yapmıştır. 2001 yılında Oyakbank  Operasyon, Proje Yönetimi ve Kalite Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Özgül, bankanın  2008 yılında  ING Bank'a satışından sonra bu bankada  aynı görevini sürdürmüştür. Operasyonel süreçlerin iyileştirilmesiyle verimliliğin bu yönde artırılması ve yeniden yapılandırma  konularında deneyim sahibi olan Özgül, 2013 yılında Doğuş Otomotiv’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürütmektedir.

H. Murat Aka
Yönetim Kurulu Üyesi

Sayın Murat Aka ODTÜ İşletme bölümünde lisans (84), Boğaziçi Üniversitesi'nde İş İdaresi bölümünde yüksek lisans (87) yapmıştır. 2007 yılında Harvard Business School da 172.Dönem İleri Yöneticilik Programını tamamlamıştır. Sayın Murat Aka, Doğuş Otomotiv Servis, Doğuş Oto Pazarlama, VDF Tüketici Finansmanı, Leaseplan Filo Kiralama, Garanti Emeklilik, Doğuş GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Doğuş Spor Yatırımları şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Nevzat Öztangut
Yönetim Kurulu Üyesi

1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Sayın Nevzat Öztangut, 1984-1994 yılları arasında SPK'da denetçi ve baş denetçi olarak görev yapmıştır. Sayın Nevzat Öztangut, 1994 yılından bu yana Doğuş Grubu şirketlerinde üstlendiği Yönetim ve İcra Kurulu Üyelikleri görevini sürdürmektedir. Sayın Öztangut aynı zamanda Takasbank A.Ş. yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanıdır.

Yılmaz Argüden
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Sayın Yılmaz Argüden lisanüstü eğitimini Rand Graduate Üniversitesi’nde Stratejik Analizler alanında almıştır. Doğuş Grubu’na 2012'de katılan Argüden, Doğuş Otomotiv’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Sayın Argüden ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Rothchild Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

Ferruh Eker
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Adana Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Sayın Ferruh Eker, Harvard Business School'da 156. Dönem İleri Yöneticilik Programını tamamlamıştır. 1979 yılında Doğuş Grubu bünyesine katılan ve çeşitli görevler üstlenen Eker 2004 yılında bu görevlerden ayrılıp Turde Gayrimenkul Yatirim Ins. Dan. ve Madencilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geçmiştir. 2012'de Doğuş Grubu’na tekrardan katılan Sayın Ferruh Eker, Doğuş Otomotiv’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

 

http://binekarac.vw.com.tr/ http://www.audi.com.tr/ http://www.seat.com.tr/ http://www.skoda.com.tr/ http://www.bentleymotors.com/ http://www.bugatti.com/ http://www.lamborghini.com/ http://www.porsche.com.tr/ http://ticariarac.vw.com.tr/ http://www.scania.com.tr/ http://www.krone.com.tr/ http://www.meiller.com.tr/ http://www.scania.com.tr/ http://www.thermoking.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dod.com.tr/ http://www.otofix.com.tr/ http://www.vdf.com.tr/ http://www.tuvturk.com.tr/