Yönetim Kurulu

Aclan Acar
Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi'nden mezun olan Sayın Aclan Acar lisansüstü derecesini aynı fakülteden Bankacılık ve Sigortacılık alanında almıştır. Sayın Aclan Acar ayrıca Vanderbilt Üniversitesi, ABD'de Ekonomi dalında lisansüstü eğitimi yapmıştır.1990 yılında Doğuş Grubu'na katılan Sayın Aclan Acar, Ocak 2006'dan bu yana Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir.. Sayın Aclan Acar, aynı zamanda Doğuş Otomotiv Kurumsal Yönetişim Komitesi, Riskin Erken Saptanması Komitesi ve Ücret Komitesi’nin üyesidir.

Süleyman Kadir Tuğtekin
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1973 yılında mezun olan Sayın Süleyman Tuğtekin, UK/UMIST’te yüksek lisans M.S.C. eğitimi yapmıştır. 1986 yılında Doğuş Grubu bünyesine katılan ve Sektör Başkanlığı dahil, çok sayıda görev üstlenen Sayın Süleyman Tuğtekin, Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Pazarlama Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Doğuş Otomotiv Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Komitesi Üyesi olan Sayın Süleyman Tuğtekin, aynı zamanda Meiller ve Scania ortak şirketlerinin Danışma Kurulu Üyesi ve Doğuş Tarımsal Ar-Ge Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır.

H. Murat Aka
Yönetim Kurulu Üyesi

Sayın Murat Aka, ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisans (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi Bölümü’nde yüksek lisans - MBA (1987) yapmıştır. 2007 yılında Harvard Business School’da 172. Dönem İleri Yöneticilik Programı’nı (AMP172) tamamlamıştır. 1987 yılında Doğuş Grubu’na katılmış olup, halen Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyeliği ve Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyeliğinin yanı sıra Doğuş Oto Pazarlama, VDF Finansman A.Ş. ve iştirakleri ile LeasePlan Filo Kiralama şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim/Risk Komitesi Başkanlığını yürütmektedir. Sayın Murat Aka, aynı zamanda Garanti Emeklilik A.Ş. Denetim Komitesi Üyesi, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Doğuş Spor Yatırımları ve DGS Koruma ve Özel Güvelik Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.

E. Ali Bilaloğlu
Yönetim Kurulu Üyesi

Die Technische Universität Berlin Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Sayın E. Ali Bilaloğlu, yüksek lisans eğitimini de aynı fakültede tamamlamıştır. 2000 yılında Doğuş Grubu’na katılan Sayın E. Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanlığını, Doğuş Otomotiv, Doğuş Oto ve Yüce Auto Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürütmektedir.

Özlem Denizmen Kocatepe
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlayan Sayın Özlem Denizmen, MIT Sloan School of Management’ta MBA yüksek lisansı yapmıştır. Stanford’da Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezi’nde Liderlik, Harvard Business School’da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda Strateji, Planlama, Bütçe, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri üzerine çeşitli görevler üstlenmiş olan Sayın Özlem Denizmen, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesidir. Topluma hizmet alanında ise Sayın Özlem Denizmen, Para Durumu Kişisel Finans Sosyal Girişimi ve FODER Finansal Okuryazarlık Derneği’nin kurucusudur. Sayın Özlem Denizmen, 2014 yılında Global Reporting Initiative’in (GRI) Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamıştır.

Nevzat Öztangut
Yönetim Kurulu Üyesi

Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1984-1994 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi’nde Denetçi ve Baş Denetçi olarak görev yapan ve 1992-1994 seneleri arasında Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sayın Nevzat Öztangut, hâlihazırda Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, D.ream Doğuş Restaurant Grubu Şirketleri ve Doğuş SK Girişim Sermayesi Yönetim Kurulu Başkanlıkları, TOBB Sermaye Piyasası Sektör Meclisi Üyeliği ve Garanti Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Sayın Nevzat Öztangut, Doğuş Otomotiv, Doğuş Oto, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Doğuş Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş., Garanti Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyelikleri ve 2011 tarihinden bu yana Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genç Başarı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Sayın Nevzat Öztangut, 2000-2013 yılları arasında Takasbank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve 2007-2011 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanlığı yapmıştır

R.Yılmaz Argüden
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni birincilikle ve öğrenci liderliği için Rektör Ödülü alarak tamamlayan Sayın Yılmaz Argüden, Stratejik Analizler alanındaki doktorasını RAND Graduate School’da Üstün Başarı Ödülü’yle almıştır. 2012 yılından bu yana Doğuş Otomotiv’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal Yönetişim ve Riskin Erken Saptanması Komiteleri Başkanı ve Denetimden Sorumlu Komite Üyesi olarak görev almaktadır. Sayın Yılmaz Argüden, ARGE Danışmanlık’ın ve Rothschild-Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. Kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi’nin kurucusudur. UN Global Compact Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilmiştir.

Ferruh Eker
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Adana Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Sayın Ferruh Eker, Harvard Business School’da 156. Dönem İleri Yöneticilik Programı’nı tamamlamıştır. 1979 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda göreve başlamış olup, banka bünyesinde çeşitli görevler yapmıştır. Garanti Leasing ve Garanti Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerinden 2004 yılı sonunda ayrılıp, daha sonra kendi kurduğu Turde Gayrimenkul Yatırım İnş. Dan. ve Madencilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Mart 2012’den itibaren Doğuş Otomotiv Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup, aynı zamanda Denetimden Sorumlu Komite Başkanlığını sürdürmektedir.

E.Gülden Özgül
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Sayın Emine Gülden Özgül, Osmanlı Bankası’nda Merkezi Operasyonlardan Sorumlu Koordinatör olarak görev yapmıştır. 2001 yılında Oyakbank Operasyon, Proje Yönetimi ve Kalite Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Emine Gülden Özgül, bankanın 2008 yılında ING Bank’a satışından sonra bu bankada aynı görevini sürdürmüştür. Operasyonel süreçlerin iyileştirilmesiyle verimliliğin bu yönde artırılması ve yeniden yapılandırma konularında deneyim sahibi olan Sayın Emine Gülden Özgül, Mart 2013’ten itibaren Doğuş Otomotiv’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ücret Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir

 

http://binekarac.vw.com.tr/ http://www.audi.com.tr/ http://www.seat.com.tr/ http://www.skoda.com.tr/ http://www.bentleymotors.com/ http://www.bugatti.com/ http://www.lamborghini.com/ http://www.porsche.com.tr/ http://ticariarac.vw.com.tr/ http://www.scania.com.tr/ http://www.meiller.com.tr/ http://www.scania.com.tr/ http://www.thermoking.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dogusoto.com.tr/ http://www.dod.com.tr/ http://www.otofix.com.tr/ http://www.vdf.com.tr/ http://www.tuvturk.com.tr/