Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Aclan Acar

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurulduğu günden bu yana, tam 24 yıldır, ilk günkü heyecanı ve azmiyle, Türk otomotiv sektöründe çıtaları yükselten Doğuş Otomotiv bugün gösterdiği başarı grafiği ile Türkiye’nin en önemli oyuncularından biri haline gelmiştir.

Hacim ve büyüklük indeksine göre BİST (Borsa İstanbul) 30’da yer alan şirketimiz, artık kendisine küresel başarılara imza atmış şirketleri örnek almaktadır.

Ana felsefesi paydaşlarına, ihtiyaç ve beklentilerinin üzerinde yaratıcı hizmet sunmak olan Doğuş Otomotiv, geride bıraktığımız yılı tüm hedeflerine ulaştığı, rekorlarla dolu bir yıl olarak tamamlama başarısını göstermiştir.

Müşteri memnuniyetini esas alan uzun vadeli stratejilerimizin karşılığı olan bu başarılar, 2015 yılında Doğuş Otomotiv’in bir kez daha Türkiye’nin en büyük otomotiv distribütörü olmasını sağlamıştır.

Şirketimizin bugün gururla anlattığımız başarısını 3 ana aks oluşturmaktadır: Üretici firmalar, ürünleri müşteriye ulaştıran yetkili satıcı teşkilatımız ve işimizi bu düzeyde hayata geçirmemizi sağlayan teknolojik alt yapımız. Bu üç aksın temelini bir arada tutan ise “insan” faktörü yani çalışanlarımızdır.

Doğuş Otomotiv olarak biliyoruz ki, bir şirketin en önemli varlığı çalışanlarıdır; Doğuş Grubu’nun birer üyesi olan bizler, grubumuzun değerleri olan “Biz, Samimiyetle Çözer, Uygular ve Geliştiririz”i benimser ve tüm çalışma disiplinimizi bu temel üzerine inşa ederiz. Dolayısıyla, insanların kendini “değerli” hissedebileceği fırsatları yaratmaya özen gösteren, duyarak, algılayarak hareket eden bir şirket olma gayesiyle çalışmaktayız. Tüm bunların yanında, Doğuş Otomotiv olarak ülkemize ve toplumumuza karşı sorumluluğumuzu biliyor, bu bilinç ile çalışmalarımızı şekillendiriyoruz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki bir şirketin sürekliliği ancak içinde bulunduğu toplumun gelişimi ile sağlanır. Bu bakış açımız paralelinde tam yedi yıl önce Türkiye otomotiv sektöründe bir ilk olan, Birleşmiş Milletler’in desteğiyle dünyanın en büyük uluslararası şirketleri tarafından kullanılan GRI (Global Reporting Initiative) çerçevesine uygun olarak hazırladığımız Kurumsal Sorumluluk Raporu’muzun ilkini yayınladık.

Paydaşlarıyla sürekli etkileşim halinde olan ve öğrenen bir yapı olarak, içinde bulunduğumuz topluma, çevreye, ekonomiye olan katkımızı artırarak sürdürmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda 2004 yılından bu yana halkımızın trafik konusundaki genel sorumluluk, bilinç ve algısını artırmak amacıyla "Trafik Hayattır" kurumsal sorumluluk platformumuz kapsamında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yoğun gerçekleşen faaliyetlerimizle toplumumuzda trafik güvenliği konusunda pozitif kültür değişimi yaratmayı amaçlamaktayız. Kaliteden ve başarıdan ödün vermeyen tüm bu faaliyetlerimiz sayesinde saygın kuruluş ve yayınların her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği itibar araştırma listelerinde üst sıralarda yer alıyor olmamızı müşterilerimizin tarafımıza göstermiş olduğu takdirleri olarak görüyoruz.

Doğuş Otomotiv olarak, bugüne kadar kazandığımız başarılarla yetinmeyerek, sürekli kendimizi geliştirirken, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımlarla hep daha iyi olmaya ve müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyelere taşımaya çalışmaktayız. Her geçen yıl kendi koyduğumuz çıtayı bir kademe daha yükseltmeye odaklandığımız yeni bir yarışa başlıyoruz. Biz Doğuş otomotiv ailesi olarak “geleceğe umutla bakıyoruz” ve nice yılları başarılarla taçlandıracağımıza inanıyoruz.