Aclan Acar

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi’nden mezun olan Sayın Aclan Acar, lisansüstü derecesini aynı fakülteden Bankacılık ve Sigortacılık alanında almıştır. Ayrıca Vanderbilt Üniversitesi, ABD’de ekonomi dalında lisansüstü eğitimi yapmıştır. Çalışma hayatına 1974 yılında Halk Bankası’nda başlayan Sayın Aclan Acar, bankacılık kariyerini 1978-1990 yılları arasında T.C. Merkez Bankası’nda sürdürmüştür.
1990 yılında Doğuş Grubu’na katılan Sayın Aclan Acar’ın Gruptaki ilk görevi Garanti Bankası Hazine ve Finansal Kurumlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı olmuştur. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspres Genel Müdürü, 1996-2000 yılları arasında Osmanlı Bankası Genel Müdürü, 2001-2005 yılları arasında Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı, 2002-2006 yılları arasında Garanti Sigorta A.Ş. ve Garanti Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Nisan 2000 tarihinden bu yana Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olup, Şubat 2006’dan bu yana Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ve Doğuş Oto Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Sayın Aclan Acar, aynı zamanda Doğuş Otomotiv Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Komitesi, Riskin Erken Saptanması Komitesi ve Ücret Komitesi’nin üyesidir.

Hayrullah Murat Aka

Yönetim Kurulu Üyesi

Sayın Murat Aka ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisans (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi Bölümü’nde yüksek lisans - MBA (1987) yapmıştır. 2007 yılında Harvard Business School’da 172. Dönem İleri Yöneticilik Programı’nı (AMP172) tamamlamıştır. 1987 yılında Doğuş Grubu’na katılmış olup, halen Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyeliği ve Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyeliğinin yanı sıra Doğuş Oto Pazarlama, Vdf Finansman, Faktoring, Sigorta ve Filo Kiralama Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim/Risk Komitesi Başkanlığını yürütmektedir. Sayın Murat Aka, aynı zamanda Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Doğuş Spor Yatırımları ve Doğuş Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, DGS Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.

Osman Nezihi Alptürk

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olduktan sonra, Azot Sanayi A.Ş.’ de analist olarak çalışmaya başlayan Nezihi Alptürk 1976 yılından 1988 yılına kadar T.C. Merkez Bankasında araştırmacılık, müdürlük ve başkan danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1988 yılında Yönetim Danışmanı olarak şirket yönetimlerine danışmanlık yapmıştır. 1991 yılından itibaren 1995 yılına kadar Garanti Menkul Kıymetler şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak, kurumsal finansman, araştırma, yurt dışı pazarlama görevlerini yürütmüştür. 1996-2000 yılları arasında Doğuş Holding Bütçe Plan ve İş Geliştirme Başkanı olarak görev yapmıştır. Yine aynı dönem içerisinde Körfez Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür görevini yapmıştır. 1999 yılından bu yana Doğuş Holding A.Ş. bünyesinde İcra Kurulu üyesi daha sonra danışman olarak çalışmaktadır. Nezihi Alptürk, Mart 2016 tarihinden itibaren Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Recep Yılmaz Argüden

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni birincilikle ve öğrenci liderliği için Rektör Ödülü alarak tamamlayan Sayın Yılmaz Argüden, Stratejik Analizler alanındaki doktorasını RAND Graduate School’da Üstün Başarı Ödülü’yle almıştır. 2012 yılından bu yana Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal Yönetişim ve Sürdürülebilirlik ile Riskin Erken Saptanması Komiteleri Başkanı ve Denetimden Sorumlu Komite Üyesi olarak görev almaktadır. Sayın Yılmaz Argüden, ARGE Danışmanlık’ın ve Rothschild-Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. Kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi’nin kurucusudur. UN Global Compact Ulusal Ağlar Dünya Başkanı seçilmiştir. Yaşam kalitesini geliştirme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçilmiştir.

Emir Ali Bilaloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Die Technische Universität Berlin Mühendislik Fakültesi’nden mezun olan Sayın Emir Ali Bilaloğlu, yüksek lisans eğitimini de aynı fakültede tamamlamıştır. Sayın Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanlığını, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., Doğuş Oto Pazarlama A.Ş., Yüce Auto, DMS (Doğuş Müşteri Sistemleri) ve Lozan şehrinde Porsche Yetkili Satıcı ve Servis hizmeti veren D-Auto Suisse SA Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürütmektedir. Sayın Ali Bilaloğlu, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) Yönetim Kurulu’nda ve aynı zamanda 2008 yılından bu yana dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİK’de aktif bir şekilde rol almaktadır.

Gür Çağdaş

Yönetim Kurulu Üyesi

1962 yılında doğan Sayın Gür Çağdaş, 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Yatırım Uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 1988 yılında Vakıflar Bankası İstanbul Menkul Kıymetler Merkezini kurarak 1990 yılına kadar bu kurumun yöneticiliğini yapmıştır. Mayıs 1990’da Doğuş Grubu bünyesine katılmış, Birleşik Türk Körfez Bankası’nda Sermaye Piyasası Grubu Müdürü, Garanti Menkul Kıymetler A.Ş.’de ve Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı, Haziran 1997’den itibaren Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine getirilmiştir. 1 Ocak 2016 itibariyle Doğuş Holding bünyesinde Başkan Danışmanlığı, Doğuş Enerji Toptan Elektrik Tic. A.Ş. ve Doğuş Sigorta Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Şubat 2007 - 2014 tarihleri arasında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin (KYD) Başkanlığını yürütmüş olup aynı zamanda European Fund and Asset Management Association’da (EFAMA) Türkiye’yi temsilen bulunmuştur. Halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Ferruh Eker

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Adana Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Sayın Ferruh Eker, Harvard Business School’da 156. Dönem İleri Yöneticilik Programı’nı tamamlamıştır. 1979 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda göreve başlamış olup, banka bünyesinde çeşitli görevler yapmıştır. Garanti Leasing ve Garanti Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerinden 2004 yılı sonunda ayrılıp, daha sonra kendi kurduğu Turde Gayrimenkul Yatırım İnş. Dan. ve Madencilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Mart 2012’den itibaren Doğuş Otomotiv Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olup, aynı zamanda Denetimden Sorumlu Komite Başkanlığını sürdürmektedir.

Özlem Denizmen Kocatepe

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlayan Sayın Özlem Denizmen, MIT Sloan School of Management’ta MBA yüksek lisansı yapmıştır. Stanford’da Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezi’nde Liderlik, Harvard Business School’da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda Strateji, Planlama, Bütçe, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri üzerine çeşitli görevler üstlenmiş olan Sayın Özlem Denizmen, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesidir. Topluma hizmet alanında ise Sayın Özlem Denizmen, Para Durumu Kişisel Finans Sosyal Girişimi ve FODER Finansal Okuryazarlık Derneği’nin kurucusudur. Sayın Özlem Denizmen, 2014 yılında Global Reporting Initiative’in (GRI) Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamıştır.

Emine Gülden Özgül

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Sayın Gülden Özgül, Osmanlı Bankası’nda Merkezi Operasyonlardan Sorumlu Koordinatör olarak görev yapmıştır. 2001 yılında Oyakbank Operasyon, Proje Yönetimi ve Kalite Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Gülden Özgül, bankanın 2008 yılında ING Bank’a satışından sonra bu bankada aynı görevini sürdürmüştür. Operasyonel süreçlerin iyileştirilmesiyle verimliliğin bu yönde artırılması ve yeniden yapılandırma konularında deneyim sahibi olan Sayın Gülden Özgül, Mart 2013’ten itibaren Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ücret Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.