Emir Ali Bilaloğlu

İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yüksek lisans mezunu olan Emir Ali Bilaloğlu, çalışma yaşamına 1991 yılında Almanya’daki Audi AG ana merkezinde Finansal Kontrol ve Bölge Satış Müdürü göreviyle başladı. 2000 yılında Doğuş Otomotiv’de İş Geliştirme ve Strateji ’den sorumlu olarak çalışan Ali Bilaloğlu, 2001 yılında Audi AG’nin Dubai’den sorumlu Kurucu Genel Müdürü olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde görev aldı. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Doğuş Otomotiv bünyesinde Audi ve Porsche markalarından sorumlu Genel Müdür olarak atandı. 2007 Haziran ayında Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandı. Doğuş Otomotiv’in 29 Mart 2018 tarihinde yapılan 2017 Faaliyet Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısında, Emir Ali Bilaloğlu oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Bilaloğlu, 2007 yılından bu yana Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Ali Bilaloğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmeye devam ediyor. Bilaloğlu, Doğuş Grubu bünyesinde yer alan şirketlerden;  Doğuş Oto’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Doğuş Holding, Yüce Auto, Volkswagen Doğuş Finans (vdf), Doğuş Teknoloji ve Doğuş Müşteri Sistemleri’nde ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Ali Bilaloğlu, 2018 Mart ayı itibarıyla, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bilaloğlu ayrıca dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİK’de Türk Alman İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi’dir ve TÜSİAD’a bağlı Türkiye Değişim Kültürü İnisiyatifi Danışma Kurulu Üyesi olarak aktif bir şekilde rol almaktadır. 

Gür Çağdaş

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1962 yılında doğan Sayın Gür Çağdaş, 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1986 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Yatırım Uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 1988 yılında Vakıflar Bankası İstanbul Menkul Kıymetler Merkezini kurarak 1990 yılına kadar bu kurumun yöneticiliğini yapmıştır. Mayıs 1990’da Doğuş Grubu bünyesine katılmış, Birleşik Türk Körfez Bankası’nda Sermaye Piyasası Grubu Müdürü, Garanti Menkul Kıymetler A.Ş.’de ve Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı, Haziran 1997’den itibaren Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine getirilmiştir. 1 Ocak 2016 itibariyle Doğuş Holding bünyesinde Başkan Danışmanlığı, Doğuş Enerji Toptan Elektrik Tic. A.Ş. ve Doğuş Sigorta Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Şubat 2007 - 2014 tarihleri arasında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin (KYD) Başkanlığını yürütmüş olup aynı zamanda European Fund and Asset Management Association’da (EFAMA) Türkiye’yi temsilen bulunmuştur. Halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Özlem Denizmen Kocatepe

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlayan Sayın Özlem Denizmen, MIT Sloan School of Management’ta MBA yüksek lisansı yapmıştır. Stanford’da Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Merkezi’nde Liderlik, Harvard Business School’da İleri Seviye Yönetim programlarını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda Strateji, Planlama, Bütçe, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri üzerine çeşitli görevler üstlenmiş olan Sayın Özlem Denizmen, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesidir. Topluma hizmet alanında ise Sayın Özlem Denizmen, Para Durumu Kişisel Finans Sosyal Girişimi ve FODER Finansal Okuryazarlık Derneği’nin kurucusudur. Sayın Özlem Denizmen, 2014 yılında Global Reporting Initiative’in (GRI) Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamıştır.

Koray Arıkan

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği, Harvard Business School (AMP) ve Virginia Commonwealth Üniversitesi (MBA) mezunu olan Sayın Koray Arıkan, 23 yıl boyunca JP Morgan Bankası’nda Ülke Müdürlüğü ve Temsilciliği gibi farklı görevlerde çalışmıştır. 2014 yılında Doğuş Grubu’na katılan Sayın Koray Arıkan, Darüşşafaka Doğuş İcra Kurulu Üyeliği, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Danışmanlığı, Doğuş Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütmektedir. Sayın Koray Arıkan aynı zamanda Eti Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., Harvard Business School MENA Araştırma Merkezi Yönetim Kurulları ve Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Adalet Yasemin Akad

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

University of Ottawa’da İşletme lisansını ve Organizasyonel Davranış yüksek lisansını tamamlayan Sayın Adalet Yasemin Akad, Türkiye Bankalar Birliği’nde Eğitim ve Tanıtım Grup Başkanlığı sonrasında, önce Osmanlı Bankası’nda, daha sonra İş-Tim Telekomünikasyon A.Ş’de (Aria) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış, 2004 yılında kendi danışmanlık firmasını kurarak, çeşitli sektörlerde birçok firmaya eğitim, değişim yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konularda danışmanlık vermiştir.

2009-2012 yılları arasında Rixos Otelleri’nin İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yönetim Sistemleri Grup Direktörlüğünü üstlenen Sayın Akad, 2012-2014 yılları arasında Carrefoursa’da İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi görevini yürütmüştür. 2014 yılından itibaren ise Netaş Telekomünikasyon A.Ş.’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve Netaş’ın bağlı ortaklıkları Probil Bilgi İşlem Destek ve Danışmalık San. Tic. A.Ş  ve BDH Bilişim Destek Hizmetleri San. Tic. A.Ş.Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Emine Gülden Özgül

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Sayın Gülden Özgül, Osmanlı Bankası’nda Merkezi Operasyonlardan Sorumlu Koordinatör olarak görev yapmıştır. 2001 yılında Oyakbank Operasyon, Proje Yönetimi ve Kalite Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Gülden Özgül, bankanın 2008 yılında ING Bank’a satışından sonra bu bankada aynı görevini sürdürmüştür. Operasyonel süreçlerin iyileştirilmesiyle verimliliğin bu yönde artırılması ve yeniden yapılandırma konularında deneyim sahibi olan Sayın Gülden Özgül, Mart 2013’ten itibaren Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ile Denetimden Sorumlu Komite ve Riskin Erken Saptanması Komitelerinin Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.