2017
  • Yedek Parça ve Lojistik, sinerjinin modern ve en iyi uygulamalarıyla geleceğin teknolojisini birleştirmekte ve Doğuş Otomotiv’in temsil ettiği dünya markaları için eşsiz bir hizmet ortaya çıkarmaktadır.
  • Yedek Parça ve Lojistik, 2016 yılında 186.300 adet aracın ithalatını ve 211.000 adet aracın yetkili satıcılara sevkiyatını gerçekleştirerek, yılı yedek parça ve aksesuar satışından elde edilen 837,8 milyon TL ciro ile kapatmıştır.
  • Yedek Parça ve Lojistik, operasyonun sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla ileri bilgisayar teknolojileri ve değişen müşteri taleplerine hızlı uyum sağlayan stok yönetim sistemleri kullanmaktadır. Temin süreleri ve emniyet stok seviyeleri üzerinden yapılan just-in-time’a (tam zamanında üretim) yönelik yalın çalışmaları sayesinde yedek parça bulunabilirliği %99 seviyelerine ulaşmıştır.
  • Yedek Parça ve Lojistik, araç lojistiği konusunda öncü vizyonuyla hayata geçirdiği “limandan sevkiyat” projesine limanda araç stoklama ve ithal etme kapasitesini arttırarak devam etmiş, birden fazla taşıma firması ile limandan yetkili satıcılara araç dağıtımı yaparak müşteri teslim süresinde önemli iyileştirmeler sağlamıştır

Yedek Parçada

%99

bulunabilirlik

Yedek Parça ve Aksesuardan Gelirler

837,8

milyon TL

186.300 adet araç

ithalatı ve sevkiyatı